انواع فلفل

انواع فلفل


انواع فلفل در فروشگاه اچ کی اسپایس و معرفی برخی از آنها

این شما و این هم همه فلفل هایی که ما داریم!

یک اشتباه رایج راجع به انواع فلفل این است که برخی افراد فکر میکنند تمام فلفل ها طعمی تند و تیز دارند. به علت این تفکر اشتباه شاید برای استفاده از فلفل به عنوان ادویه اساسی در غذا تردید داشته باشند.   اما طعم و کاربرد فلفل ها بسیار متنوع و متفاوت است. تنها برای تند کردن غذا استفاده نمیشوند بلکه طعم هر یک از فلفل ها ،معجزه ای متفاوت است. حتی باید گفت طعم تند فلفل ها نیز با هم تفاوت دارد. مثلا تفاوت فلفل قرمز و سیاه را مرور کنید تا ببینید چقدر دنیای متفاوتی دارند.

پاپریکا

انواع فلفل: پاپریکا

از انواع فلفل های موجود در فروشگاه است که طعم و عطری شبیه به فلفل دلمه دارد. فلفل پاپریکای پودر شده ی فروشگاه اچ کی اسپایس در دسته ی فلفل های شیرین قرار میگیرد. رنگ این پودر تقریبا نارنجی یا آجری است و از ادویه های رنگی و زیباست.

پودر پاپریکا طیف طعم های شیرین تا تند و حتی دودی را پوشش میدهد. پاپریکا را میتوان در رنگهای سبز و قرمز و انواع رنگ های فلفل دلمه ای پیدا کرد. این پودر تنها یک ادویه و طعم دهنده نیست بلکه خواص بسیاری دارد. از جمله خواص آن میتوان گفت منبع ویتامین سی می باشد. کبد را پاکسازی میکند و سرشار از مواد معدنی و مفید است. ضد التهاب بوده به هضم بهتر و راحت تر غذا کمک میکند. از پاپریکا علاوه بر پخت و پز میتواندی در انواع سالاد نیز به عنوان ادویه ای خوش رنگ و طعم استفاده کنید.

انواع فلفل: هالوپینو  یا هالاپینو

فلفل هالوپینو موجود در فروشگاه از انواع فلفل هایی است که زیاد تند نیستند. عطر متفاوت و خاصی مابین تندی و خاکی دارد. طعم این فلفل فقط برای غذاهای خیلی تند نیست! زیرا میزان تندی آن بیش از حد نیست. رنگ این پودر صدری است.

فلفل هالاپینو یا هالوپینو که از دسته فلفل های نسبتا تند به حساب می آید در طعم های تند تا بسیار تند وجود دارد. فلفل هالوپینو اولین بار در مکزیک کشت شد و در مکزیک از ادویه های پر طرفدار است. هالوپینویی که تندی کمتری دارد طعمی مشابه فلفل دلمه ای دارد با درجه تندی بیشتر. از فواید بی اندازه ی این ادویه میتوان به ضد سرطان بودن و کمک به کاهش وزن و منبع کاملی از ویتامین ها اشاره کرد.

فلفل سیاه

انواع فلفل سیاه متفاوتند و با اینکه به نظر آشنا و عادی میرسد اما اگر به صورت تخصصی بررسی شود میتواند تنوع زیادی را شامل شود. مثلا فلفل سیاه موجود در این فروشگاه از نوع دانه درشت است که طعم تند تری دارد. عطر این فلفل گرم و تند است و برای طعم دهی به غذا به مقدار کمتری از آن نیاز دارید.

گیاه فلفل میوه های گرد و کوچکی دارد. میوه ها ابتدا به رنگ سبز و سپس کبود یا قرمز در می آیند. فلفل یک گیاه رونده است که میتوان میوه های آن را در سایز های خیلی کوچک یا بزرگتر یافت. به میزان بزرگ بودن دانه ها مقدار عطر و تندی فلفل پودر شده نیز افزایش میابد.

فلفل سیاه
فلفل سفید

فلفل سفید

این نوع فلفل که شاید پیش از پخت و پز از نظر عطری برایتان جذاب نباشد، پس از استفاده شما را جذب خواهد کرد. عطر و طعم خاص این نوع فلفل را میتوان در دسته ی تندی و ترشی قرار داد، یعنی رایحه ای ترش گونه در عین تندی دارد. به دلیل عطر و طعمی که دارد در اکثر مواقع باید کمتر از سایر ادویه ها در غذا استفاده شود تا طعم غذا را خراب نکند.

انواع فلفل که از دانه ی فلفل حاصل میشود در رنگ ها و طعم ها متنوعی وجود دارد. فلفل سفید و سیاه از یک گیاه گرفته میشوند و تفاوت آنها در برداشت و آماده سازی آنهاست. پس از چیدن فلفل از بوته و خیساندن در آب و سپس خشک کردن آن، فلفل سفید تولید میشود. علت اینکه عطر و طعم فلفل سفید خیلی قوی تر از سیاه است زمان برداشت است. فلفل سیاه میوه ی کال یا نرسیده ی گیاه فلفل است در حالی که فلفل سفید میوه ی رسیده ی گیاه است. فلفل سفید که بیشتر رسیده است از طعم و عطر متفاوت و قوی تری برخوردار است. به همین دلیل از فلفل سفید با احتیاط و به مقدار اندکی در غذا استفاده میشود.

فلفل قرمز

فلفل قرمز موجود در این فروشگاه از کیفیتی بینظیر برخوردار است. چرا که ما پیش از اینکه فلفل را آسیاب کنیم آن را پاک کرده و شاخه ها را جدا میکنیم. علت تند بودن بسیار زیاد آن نیز همین خالص بودن و تمیز بودن آن است.

فلفل قرمز اولین بار توسط کریستوف کلمب و گروهش در حین سفر به کارائیب یافت شد. پس از اینکه تندی این میوه را چشیدندو با فلفل سیاه که از پیش میشناختند نسبت دادند، این میوه را هم فلفل نامیدند. فلفل قرمز سرشاز از ویتامین ها و مواد مغذی و مفید است که به عملکرد مغز کمک میکند. در کل علت تند بودن فلفل ها وجود ماده ای به نام کپسایسین است. این ماده دلیل خاصیت های بسیار زیاد فلفل هاست و هر چه مقدار این ماده در فلفل بیشتر است تندی آن نیز بیشتر خواهد بود.

کلام آخر

فروشگاه ادویه خیاطان که عرضه کننده با کیفیت ترین ادویه ها می باشد انواع فلفل را برای فروش ارائه میدهد. برای اطمینان از کیفیت محصولات این فروشگاه کافی است به نظرات مشتریان ما توجه کنید. برای تهیه انواع فلفل های پودر شده از بهترین دانه ها استفاده شده است. طعم و عطر و رنگ ادویه ها گویای کیفیت آن هاست. برای خرید محصولات کافیست به صفحه محصولات سر بزنید.

محصولات مرتبط

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید:

ارسال رایگان برای سفارش های بالای 650 هزار تومان