زعفران

زعفران سرگل بجستان


زعفران چاشنی، عطر، رنگ و داروی کلیدی است که بیش از سه هزار سال از آن استفاده می شود. با نام طلای سرخ شناخته شده است. یکی از گرانترین ادویه های دنیا از نظر وزنی است. از کلاله هایی که از گیاه کرکوس ساتیوس تکثیر می شوند تشکیل می شود. برای تولید یک مثقال از این گیاه به 75000 از شکوفه آن نیاز است. عمدتا به صورت دستی کشت و برداشت می شود.

از این گیاه برای آسم، سرفه، سیاه سرفه و برای شل شدن خلط (به عنوان خلط آور) استفاده می شود. همچنین برای مشکلات بی خوابی، سرطان، نفخ شکم، افسردگی، بیماری آلزایمر، ترس، سوزش سر دل کاربرد دارد.زنان از این گیاه برای دردهای قاعدگی و مردان از آن برای جلوگیری از ارگاسم زودرس استفاده می کنند.

زعفران دو

درغذاها به عنوان ادویه، رنگ زرد خوراکی و طعم دهنده استفاده می شود. در تولید، از عصاره زعفران به عنوان معطر در عطر و به عنوان رنگ برای پارچه استفاده می شود.

موارد استفاده و اثربخشی زعفران

  • بیماری آلزایمر: برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف خوراکی یک محصول خاص از این گیاه به مدت 22 هفته ممکن است علائم بیماری آلزایمر و همچنین داروی تجویزی دونپزیل را بهبود بخشد.
  • افسردگی: به نظر می رسد مصرف خوراکی عصاره این گیاه علائم افسردگی اساسی را پس از 6 تا 8 هفته درمان بهبود می بخشد. . برخی از مطالعات نشان می دهد که این گیاه  ممکن است به اندازه مصرف یک داروی ضد افسردگی با نسخه کم مانند فلوکستین یا ایمی پرامین موثر باشد.
  • ناراحتی قاعدگی: برخی تحقیقات نشان می دهد مصرف یک محصول خاص حاوی زعفران، بادیان و دانه کرفس باعث کاهش درد در دوران قاعدگی می شود.
  • آسم: طبق برخی تحقیقات اولیه نوشیدن مخلوط چای گیاهی حاوی زعفران همراه با انیسون، سیاه دانه، زیره، هل، بابونه، رازیانه و شیرین بیان ممکن است علائم آسم را در افراد مبتلا به آسم آلرژیک کاهش دهد.
  • کاهش خطر بیماری قلبی: خواص آنتی اکسیدانی آن ممکن است سبب کاهش کلسترول خون شود.
  • کاهش وزن: خوردن میان وعده یک عادت رایج است که ممکن است شما را در افزایش وزن ناخواسته قرار دهد. مصرف این گیاه ممکن است با کاهش اشتها به پیشگیری از تنقلات کمک کند. زنانی که مکمل‌های این گیاه را مصرف می‌کردند، به طور قابل‌توجهی احساس سیری بیشتری می‌کردند، کمتر میان وعده‌ها می‌خوردند و وزن بیشتری را نسبت به زنان گروه دارونما کاهش می‌دادند

کلام آخر

متاسفانه چون این ادویه گران است تقلب در آن زیاد دیده شده است و خیلی چیزهای دیگر را به جای این ادویه به مردم می فروشند. زعفرانهای تقلبی عطر و طعم درست حسابی و خاصیتی ندارند.طبق آمار از حدود 230 تن زعفرانی ک در سال در جهان تولید می شود 170 تن آن در خراسان تولید می شود. اما اینکه از این ادویه اصل و مطمئن بخرید دو مورد است که در کیفیتش تاثیر دارد. اینکه در خراسان در چه شرایطی کشت شده و اینکه نگین، سرگل یا پوشال است.

زعفران ما سرگل بجستان است که به خاطر آب و هوای گرم و خشکش زعفران هایش بسیار با کیفیت هستند. تضمین کیفیت هم داریم. یعنی اگر ادویه ارسالی ناخالصی داشت با کمال احترام مبلغ پرداختی را عودت می دهیم. در ضمن برای دم کردن آن حتما حتما با یخ دم کردن اولویتتون باشد بعد آب جوش. فروشگاه ادویه خیاطان به عنوان معتبرترین فروشگاه اینترنتی خرید ادویه این محصول را به شما پیشنهاد می دهد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید:

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500 هزار تومان